Градоначелник организовао пријем за чланове Таеквондо клуба " Љубија"

Градоначелник Приједора Слободан Јавор организовао је пријем за чланове Таеквондо клуба" Љубија" Приједор који су наш град успјешно представљали на недавно одржаном 23. Балканском таеквондо првенству.

Таеквондо клуб " Љубија" Приједор наступио је са осам такмичара и освојио шест медаља- три сребрне и три бронзане, те освојили треће мјесто на бодовном Г-2 турниру.
Тренер клуба Весо Арежина упознао је градоначелника да је ријеч о изузетном успјеху ако се зна каквог је ранга једно Балканско првенство и да је ријеч о конкуренцији од преко 600 такмичара из 11 земаља. Арежина је посебно истакао да је ово највећи успјех Таеквондо клуба" Љубија" Приједор у 28 година постојања и рада.
Сребрне медаље освојили су Божидар Пилиповић, Кристијан Тимарац и Наташа Илић, а бронзане Милош Стојановић, Андреј Тимарац и Софија Вукотић. Члан овог клуба Данило Вукотић освојио је треће мјесто на бодовном Г-2 турниру. На овом такмичењу је учествовала и Неџла Мушић која је овога пута остала без медаље.
Градоначелник је честитао овим младим спортистима на изванредном успјеху да једном престижном такмичењу какво је Балканско првенство и захвалио им што својом упорношћу и истрајношћу у бављењу спортом освајају медаље и награде.
" Они на тај начин граде себе , али су уједно И најбљи амбаадори свог града ", поручио је Јавор.
Иначе, 23. Балканско таеквондо првенство 2023 одржано је 24-25. новембра у Сарајеву.